Kanadyjski komentator i dziennikarz, Rex Murphy otwartym tekstem wypowiada się o zagrożeniach wynikających z poprawności politycznej: „Poprawność polityczna tłumi debatę, zamyka usta i sprawia, że ludzie obawiają się wyrażać poglądy, co jest szkodliwe dla demokracji”. Te słowa przypominają nam o tym, że społeczeństwo, które toleruje wszystko, przestaje mieć zasady i struktury, które je definiują. Kanadyjczycy na własnej skórze przekonali się o tym, że zbyt szeroka polityka inkluzywności oraz wielokulturowość bez wspólnej tożsamości osłabia więź społeczną i narodową, podważając tradycyjne wartości, które są kluczowe dla stabilności i integralności kraju.
Francuski filozof i socjolog Jacques Ellul wskazywał na siłę propagandy działającej na podświadomość, którą jeżeli głęboko zakorzeni się w kulturze i przekazach medialnych, to stanie się ona niemal niewidoczna dla społeczeństwa. Dlatego Ellul uznał za stosowne wyrazić swoją opinię twierdząc, że: „Najskuteczniejsza propaganda to taka, której nie zauważasz”. Z kolei Aldous Huxley, autor „Nowego wspaniałego świata”, zauważa, że propaganda może działać na poziomie podświadomym i być nieodczuwalna dla jednostki, co sprawia, że jest bardziej podstępna i trudniejsza do wykrycia. Dlatego pisał, że: „Propaganda nie przestaje być niebezpieczna tylko dlatego, że jest niewidzialna”.
Budzenie się w świecie propagandy zaczyna się w momencie uświadamiania sobie i społeczeństwu, że różne narracje mogą ukrywać głębsze interesy – polityczne, ekonomiczne czy społeczne. Zaczyna się dostrzegać, że propaganda nie jest tylko domeną krajów o autorytarnych reżimach, ale przenika także społeczeństwa demokratyczne, często w subtelny sposób. Przebudzenie wywołuje w ludziach potrzebę krytycznego myślenia i samodzielnej analizy źródeł informacji. Ta forma budzenia świadomości i poszukiwania wartości integrujących społeczność przerodziła się w inicjatywę, którą zorganizowali mieszkańcy Barrhead w Albercie w Kanadzie.
W ramach dobrze przygotowanej akcji obywatele domagają usunięcia z terenów miasta „tęczowych” przejść dla pieszych oraz ich flag. Jest to wyłom w poprawności politycznej i szeroko zakorzenionej propagandzie marksistowskiej, jaką zafundowali Kanadyjczykom rządzący ich krajem. Inicjatywa zyskuje na sile i cieszy się pozytywnym oddźwiękiem wśród obywateli. Inicjatywa mieszkańców Barrhead przedstawiona Radzie Miejskiej podczas wakacji zyskuje na sile i cieszy się pozytywnym oddźwiękiem wśród obywateli.
Indoktrynacja dokonywana przez środowiska LGBT w kanadyjskich miastach i miasteczkach nie ogranicza się jedynie do tzw. „miesiąca dumy”, ale chce w swoim triumfalizmie przekazać, że tęczowa ideologia zdobywa coraz to nowsze terytoria, które znaczy symbolicznym elementem – flagą. Flaga to symbol, a nie zwyczajny kawałek materiału. Flaga, w tym wypadku z określonym „tęczowym” wzorem, jest symbolem społeczności, która walczy z tradycyjnymi wartościami. Mało tego, w myśl tolerancji represywnej eliminuje je z przestrzeni społeczno-kulturowej. Dlatego wywieszanie jej zaraz pod narodową flagą Kanady sugeruje, że państwo to nie tylko promuje ideologię genderową, ale wręcz się nią posiłkuje.
Inicjatywa ta jest wyrazem powrotu do uwielbianej przez lewaków „neutralności światopoglądowej” w przestrzeni publicznej, którą oni sobie po prostu sobie zawłaszczyli. Przywracanie standardów z zakresie prawa drogowego, czy miejsc dla symboli narodowych w przestrzeni publicznej, to początek drogi społeczeństwa kanadyjskiego, które 24 godziny na dobę jest bombardowane ideologią neomarksistowską.
Takie działania należy pochwalić i liczyć na to, że staną się normą i przeciwwagą dla rewolucji kulturowej. Jak widać rewolucja kulturowa w Kanadzie zaczyna być wypierana przez społeczeństwo, które organizuje oddolne inicjatywy tęskniąc za tradycją. Winston Churchill podkreślał strategiczną rolę prawdy w informacji i fałszu w dezinformacji w polityce i życiu społecznym. Dlatego twierdził, że: „Prawda jest tak cenna, że zawsze trzeba ją chronić przed wrogami przy pomocy oszustwa i propagandy”.
——————🎙️🎙️🎙️——————
Jeśli interesuje Cię spojrzenie na Kanadę, jej wartości i tradycje, koniecznie posłuchaj podcastu „Kanada ceni tradycję”! 🎙️ W tym odcinku omówione są kluczowe tematy związane z zachowaniem kanadyjskiej tożsamości, rolą tradycji i wyzwaniami, przed którymi stoi współczesne społeczeństwo. Dowiesz się, jak konserwatywne wartości wpływają na postrzeganie jedności narodowej oraz dlaczego dla wielu Kanadyjczyków ochrona dziedzictwa jest tak ważna.
Podcast porusza również zagadnienia związane z wolnością słowa i wpływem poprawności politycznej na przestrzeń publiczną w Kanadzie – to cenny materiał dla każdego, kto chce zrozumieć, dlaczego tradycyjne wartości wciąż mają fundamentalne znaczenie dla przyszłości kraju. 🇨🇦
👉 Posłuchaj klikając w film: